Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Rozmowy na każdy temat.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Witam, często muszę wyjechać na dłużej w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Nabyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma problemu z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w domu to nie jestem w stanie sprawdzić czy kocioł funkcjonuje poprawnie i jaka jest w domu zaprogramowana temperatura. Tak, więc pomyślałem aby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś spotkał się z tego typu rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę sprawdzającą temperaturę budynku w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, odpowiedź na twoje pytanie odnajdziesz tutaj: tani panel wpc . Poniżej masz schemat, który ilustruje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podpiąć różnego rodzaju czujniki. Najbardziej spotykane to te, które ostrzegają o włamaniu do budynku. Są jeszcze czujki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę pomieszczeń. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Programujesz na nich minimalną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie odpowiednie.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, 9:28 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Witaj. Obecnie systemy Satel mają sporo możliwości. Natomiast przeszkodą może okazać się twoja instalacja systemu alarmowego w budynku. Jeżeli montaż systemów monitoringu był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez kłopotu dołożyć taką czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których [url=https://www.openmedis.pl]https://www.openmedis.pl/url] nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Tu jest przyzwoity schemat montażu systemu monitoringu: odnośnik , który ilustruje możliwości współczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakieś pomieszczenie na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Typowe rozmowy Polaków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość